Redmi Note 8 (Ginkgo) Firmware Fastboot Recovery 2021

                                          Redmi Note 8 – Global Stable ROM

Fastboot : V12.0.2.0.QCOMIXM

Recovery : V12.0.2.0.QCOMIXM

                                          Redmi Note 8 – China Stable ROM

Fastboot : V12.0.3.0.QCOCNXM

Recovery : V12.0.3.0.QCOCNXM

Redmi Note 8 – Indonesia Stable ROM

Fastboot : V12.0.1.0.QCOIDXM

Recovery : V12.0.1.0.QCOCNXM

Redmi Note 8 – India Stable ROM

Fastboot : V12.0.1.0.QCOIDXM

Recovery : V12.0.1.0.QCOCNXM

Redmi Note 8 – EEA Stable ROM

Fastboot : V12.0.1.0.QCOEUXM

Recovery : V12.0.2.0.QCOEUXM

Redmi Note 8 Yazılım Yükleme

Redmi Note 8 Yazılım yüklemeniz için sizlere Yazılım dosyası vereceğim. Verdiğim yazılım dosyalarını kullanıp telefona yazılımı yükletebilirsiniz. Öncelikle yazılım atmadan önce Telefon ayarlarına girip Mi Hesabınızdan çıkış yapın. Çıkış yaptıktan sonra Redmi Note 8 Cihazınızın ayarlarına tekrar girin.

Telefon Hakkında Kısmına tıklayın Miui sürümü yazan yere 5 defa ar arda tıklayın geliştirici seçenekleri aktif olacaktır. Geliştirici aktif olduktan sonra Ayarlardan – Ek Ayarlar – Geliştirici Seçeneklerini açın. OEM Kilidini Aktif edin.

Recovery Yazılımı Nasıl Yüklenir ?

Recovery Dosyasını İndirin uygun olanı Ardından Ayarlar – Telefon Hakkında – MIUI Sürümü – Sol üst köşedeki 3 noktaya tıklayıp güncelleme paketi seçip telefona attığınız Recovery dosyasını seçip güncelleyebilirsiniz. Eğer Güncelleme paketi seçin seçeneği yok ise MIUI 12 veya 11 ise Yazan rakama 4-5 defa ard arda tıklarsanız aktif olacaktır. Cihazda TWRP yüklü ise TWRP den Install bölümünden indirdiğiniz yazılımı yükletebilirsiniz.

Fastboot Yazılımı Nasıl Yüklenir ?

Fastboot’tan yazılımı yüklemeniz için verdiğim yazılımı indirdikten sonra Rar’dan masaüstü veya Yerel Dik C ye kopyalayın Klasör şeklinde çıkarmanız gerekiyor çıkarmak için WinRar Veya 7-Zip benzeri programları kullanabilirsiniz. Klasör olarak çıkardıktan sonra Mi Flash Tool ( Xiaomi Yazılım Yükleme Aracı ) Bunu bilgisayarınıza kurun. Kurulu ise programı çalıştırın. Ve Select bölümünden yazılımınızı seçin.

Yazılım Dosyanız seçili ise Telefonunuzu kapatın. Fastboot moduna alın. Fastboot’a almak için Güç tuşu + Ses – tuşuna aynı anda basılı tutun. Bunları uyguladıktan sonra karşınıza böyle bir ekran çıkacaktır.

Burada hiçbir şeye basmadan USB kablonuzu telefona takarak bilgisayara bağlayın. Ardından Mi Flash Tool Programından Refresh buttonun’a basın. Telefonu bulacaktır bastığınızda bir şey değişmiyorsa aygıt yöneticisini açıp Sürücüleri kontol edin. Sürücülerde eksik varsa güncelleyin. Güncellemeniz için Driver Booster, Driver Genius , Driver Hub Benzeri Sürücü güncelleme programlarını kullanabilirsiniz. Güncelledikten sonra tekrar aynı işlemi uygulayın telefonu algılayacaktır. Telefonu algıladıktan sonra Flash buttonuna basın. Yazılım yüklenmeye başlayacaktır. Telefon yükleme sırasında sabırlı olun. Yüklenme bitene kadar telefonun bağlantısını koparmayın. Bazı sorunlar yaratabilir. Yazılım bittikten sonra otomatik reset atıp normal açılacaktır. Açıldıktan sonra kurulumu yaptıktan sonra Ayarlar – Telefon Hakkında’ya girip yüklediğiniz yazılımı kontrol edebilirsiniz. Buraya kadar okuduysanız Teşekkür ederim.

Not : Eğer Mi Flash Tool programında yazılım yüklemesinde sorun oluyorsa veren hatayı Yorum kısmında belirtirseniz çok daha hızlı yardımcı olabiliriz. Bunları uygulamadan önce bütün sorumluluk size ait olduğunu unutmayın.  Anlatımı biraz uzun oldu ama bilmeyenler için faydalı olacaktır.  Güncel Modeller eklenmeye devam edecektir. Sadece Siteyi takip etmeniz yeterli olacaktır.  Addfirmware.com

admin
Engin Denizler Gibi Ol.. Bir Taş Atmakla Bulanma...